بیانیه “همایش گرامیداشت بیستمین سالگرد فعالیت های المپیک ویژه ایران” صادر شد

با توجه به برگزاری همایش ویژه بزرگداشت بیستمین سالگرد المپیک فعالیت های داوطلبانه المپیک ویژه ایران از تاریخ ۲۵ لغایت ۲۸ شهریور ۹۸، بیانیه مهمی از جانب رئیس المپیک ویژه ایران صادر شد. متن بیانیه به شرح زیر می باشد.

خدای را شاکریم که ۲۰ سال است این توفیق را داریم تا با استفاده از برنامه های المپیک ویژه، ضمن افزایش سلامت جسمی و ذهنی افراد با کم توانی ذهنی، به هزاران خانواده در برخورد با این اختلال و مراقبت از فرزندان شان کمک نموده و مسیر جدیدی را در فرایند رشد اجتماعی، هیجانی، جسمی و روانی این عزیزان فراهم ساخته ایم.

رشد و توسعه فعالیت های المپیک ویژه در کشور عزیزمان مرهون حمایت ها و همکاری سازمان های مختلف دولتی و غیر دولتی و تلاش و فعالیت جامعه دانشگاهی، خیرین و خانواده های این عزیزان بوده و به لطف خداوند متعال و به برکت اهل بیت (ع) و همچنین یاری مسئولان دلسوز جمهوری اسلامی توانسته ایم در طی این سال ها با استفاده از برنامه های چند بعدی المپیک ویژه که غنی از نتایج آخرین مطالعات تحقیقی دانشمندان این حوزه است، ارتقاء سلامت و کیفیت زندگی ده ها هزار فرد با کم توانی ذهنی در سراسر کشور را فراهم سازیم. بنابراین برخود لازم می دانیم تا از پشتیبانی های انسان دوستانه بسیاری از سازمان ها، نهادها و افراد از جمله مجمع خیرین کشور، دانشگاه های دولتی و غیر دولتی بالاخص دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، سازمان بهزیستی کشور، وزارت کشور، وزارت ورزش و جوانان، وزارت آموزش و پرورش و بالاخص سازمان آموزش و پرورش استثنائی کشور، وزارت علوم و به ویژه پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی، سازمان ورزش شهرداری تهران، فدراسیونهای ورزشی بالاخص فدراسیون ورزش روستایی و فدراسیون سوارکاری، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیاری نهادهای غیر دولتی و بانک های خصوصی و دولتی و از همه مهم تر خانواده ها و خیرین متدین کشور که باعث شدند تا بتوانیم در مدت زمانی نزدیک به دو دهه برنامه های توانبخشی را از طریق فعالیت بدنی و تمرینات ورزشی در این افراد توسعه دهیم، تشکر و قدردانی نمائیم. به همین مناسبت همایش گرامیداشت بیستمین سالگرد تاسیس المپیک ویژه را در تاریخ ۲۵-۲۸ شهریور ماه سال جاری برگزار نموده و با توسل به ائمه و اهل بیت (ع) در ماه محرم برای ادامه این راه پیمان مجدد خواهیم بست. 

امیدواریم این تلاش های انسان دوستانه که در قالب یک موسسه مردم نهاد غیر دولتی ایجاد و توسعه یافت بتواند دایره خدمات خویش را در سراسر میهن عزیز اسلامی مان گسترش داده و افراد با کم توانی ذهنی بیشتری را تحت پوشش حمایت های خویش در آورد. متحد و متعهد در کنار یکدیگر جمع خواهیم شد تا بار دیگر پیمان ببندیم که تا آخرین نفس و با تمام وجود حامی افراد کم توان بوده و برای کمک به آنها از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد. می کوشیم تا توانمندی آنها را به همه جامعه نشان داده و صدای بلند آنها برای فریاد جمله “ما می توانیم” باشیم.

انشاءالله

دکتر اصغر دادخواه

رئیس المپیک ویژه ایران

فهرست