برگزاری نشست خبری بیست و پنجمین همایش بازیهای المپیک ویژه ایران در مشهد

اولین نشست خبری بیست و پنجمین همایش بازیهای المپیک ویژه ایران در محل آسایشگاه شهید بهشتی با حضور اعضای کمیته اجرائی همایش ۲۵ (حاج آقا محمد هادی اشرافی، سرکار خانم زهرا الستی، سرکار خانم زهرا ارفعی، مهدی گلپایگانی و دیگر اعضا) و مسولین سازمان بهزیستی استان خراسان رضوی (آقای دکتر پور یوسف مدیرکل، آقای دکتر فیروزی معاون توتنبخشی) و با حضور جمعی از ارباب جراید عصر روز یکشنبه ۱۱ شهریور ۹۷ برگزار گردید.

به گزارش “قدس آنلاین”

به گزارش قدس آنلاین، همایش بازی‌های المپیک ویژه ایران از تاریخ ۱۴ الی ۱۶ شهریور در مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شماره٢ مشهد برگزار می‌شود.

این همایش در چهار رشته بوچی، دومیدانی، دوچرخه‌سواری و اسکیت با حضور ۴٠٠ ورزشکار کم توان و معلول ذهنی از سراسر کشور به میزبانی موسسه خیریه بوستان شکوه آغاز خواهدشد.

مسعود فیروزی، معاونت امور توانبخشی بهزیستی خراسان رضوی در خصوص این همایش اظهار کرد:  المپیک ویژه ایران یک مهارت چند منظوره خواهدبود و تمام مسائلی که به ورزش این عزیزان مربوط است را در نظر خواهد گرفت.

وی ادامه داد: باید علاوه بر مهارت و مباحث فنی این ورزشکاران، توجه زیادی به خانواده‌های این عزیزان داشته باشیم که در این مدت شرایط سختی را در سطح جامعه تجربه کردند.

وی خاطرنشان کرد: المپیک ویژه در سراسر دنیا برگزار خواهدشد و امیدوارم این افراد در جامعه بیشتر دیده شوند. فیروزی تصریح کرد: بیشتر در حوزه کم‌توانی ذهنی و در بخش سندروم داون افراد زیادی در این مسابقات شرکت می‌کنند، امیدوار هستیم این افراد شرایط بهتری در جامعه داشته‌باشند

در ادامه این نشست حمیدرضا پوریوسف، مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی گفت: با چند هدف این المپیک را برگزار کردیم که مهم‌ترین آن ایجاد حس مشترک در بین مردم بود. این مسابقات استارت خواهد خورد، برگزار می‌شود و امیدوارم این نگرش در سطح جامعه گسترش پیدا کند. وی ادامه داد: این افراد حق رقابت و حضور در اجتماع‌ را دارند و باید برای حضور در در قسمت‌های مختلف جامعه شرایط خاصی را برایشان در نظر بگیرند. پوریوسف خاطرنشان کرد: در این رقابت‌ها، شرایط عاطفی ورزشکاران نیز مدنظر خواهدبود و علاوه بر برگزاری مسابقات، در حاشیه آن برای خانواده‌های این عزیزان، برنامه‌هایی برای آشنایی با مسائل علمی را در خصوص این بیماری‌ها، در نظر گرفته‌ایم و برای پیشگیری از معلولیت‌ها آموزش‌هایی خواهیم داد.

مدیرکل بهزیستی گفت: تمام شرکت‌کنندگان در این مسابقات برنده خواهندبود، زیرا توانایی خود در سطح جامعه را به ظهور خواهند گذاشت. در این مسابقات بازنده‌ای نخواهیم داشت و تمام افراد حاضر در این المپیک برنده‌های واقعی خواهندبود.

وی بیان کرد: به تمام شرکت‌کنندگان مدال و لوح یادبودی را اهدا خواهیم کرد و سکوی قهرمانی برای این مسابقات برای هشت نفر در نظر گرفته شده است.

فهرست