شرکت قهرمانان المپیک ویژه ایران در سومین جشنواره فوتسال نازنین‌های سندرم داون ایران در سیرجان

سومین دوره مسابقات چهارجانبه فوتسال سندرم داون کشور به همت موسسه خیریه نیکان در سیرجان برگزار شد .

سومین جشنواره فوتسال سندرم داون ایران با حضور سه تیم المپیک ویژه سندرم داون از کانون های سندرم دوان ایران در استان تهران ،  سندرم داون گیلان شعبه مرکزی ( شهر رشت ) و  سندرم داون گیلان شعبه شرق (شهر لاهیجان )   ، به همراه تیم فوتسال سندرم داون قزوین و تیم فوتسال سندرم داون سیرجان در روزهای پنج شنبه و جمعه  اول و دوم شهریور در شهر سیرجان  و به میزبانی موسسه خیریه نیکان این شهر برگزار گردید ..ین جشنواره با حضور بیش از ۵۰ نفر از نازنین های فوتبالیست سندرم داون به همراه بیش از ۱۰۰ نفر عضو خانواده با حمایت مردم خوب و پر مهر سیرجان در سالن حلال احمر این شهر تحت حمایت بیش از ۱۰۰۰ نفر تماشاگر فهیم و پرشور سیرجانی در این شهر برگزار شد

از برنامه های جانبی این فستیول ، اجرای تئاتر کانون سندرم داون تهران به همراه هنرنمائی تعدای از ورزشکاران المپیک ویزه نسدرم داون گیلانی ، برنامه ی جشن شادی در مجتمع گردشگری شبدیز این شهر و برنامه ی خرید و بازدید از آثار تاریخی سیرجان ، میتوان اشاره نمود . همچنین آقای مهندس پیله ور جاوید ، مدیرعامل کانون سندرم داون گیلان به نمایندگی از المپیک ویژه ایران با حضور آقای دکتر صادقی یکی از فعالان حوزه ی معلولین کشور ، جلسه ائی را با خانم دکتر حسینی ریاست محترم بهزیستی این شهر در خصوص گسترش المپیک ویژه در حوزه ی  استان کرمان برگزار نمودند .

شایان ذکر است  جشنواره فوتسال سندرم داون ایران  در طول سه سال گذشته در شهرهای لاهیجان ، قزوین و سیرجان به صورت مرتب برگزار شده است .

به گزارش خبرگزاری فارس از سیرجان، سومین فستیوال چهارجانبه فوتسال سندرم داون کشور توسط موسسه خیریه نیکان با حضور تیم‌های تهران، گیلان، قزوین و سیرجان با حضورمسئولان استانی و محلی و بیش از ۲ هزار نفر تماشاگر از شهروندان سیرجانی در سالن امام علی (ع) شهر سیرجان برگزار شد.

این فستیوال به‌منظور ترویج نشاط، شادی و توجه به توانمندی‌های افراد دارای سندرم داون صورت گرفت، در این مراسم که با اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری همراه بود، کودکان سندرم داون به اجرای سرود پرداختند که با تشویق و استقبال گرم و پرشور تماشاچیان همراه بود.

در این مسابقات دوستانه و تعاملی تیم‌های قزوین، سیرجان، رشت، لاهیجان و تهران به ترتیب مقام‌های اول تا پنجم را به دست آوردند.

همچنین اولین تور سندرم داون جهان هم با حضور افراد سندرم از استان‌های گیلان، تهران و قزوین در سیرجان برگزار و در این مراسم که با حضور تمام خانواده‌های دارای فرزند سندرم داون همراه بود گروه به اجرای نمایش‌های افسانه دشت بی‌باران، افسانه تله‌ماهی و نمایش شورایی ما همه آدم هستیم به کارگردانی رسول حق‌شناس پرداختند.

فهرست