اولین نشست خبری بیست و چهارمین همایش المپیک ویژه در شهر گرگان برگزار شد+تصاویر

اولین نشست خبری مربوط به بیست و چهارمین همایش بازیهای المپیک ویژه ایران که از تاریخ ۱۹ الی ۲۱ اردیبهشت ۹۷ در استان گلستان شهر گرگان به میزبانی مرکز توانبخشی و حرفه ای بهکوش و همکاری سازمان بهزیستی استان گلستان برگزار می شود در محل سازمان بهزیستی استان گلستان با حضور مدیرکل و معاون توانبخشی سازمان و رئیس المپیک ویژه ایران و مدیر عامل مرکز بهکوش تشریح شد.

دکتر دادخواه رئیس  المپیک ویژه ایران در استان گلستان اظهار کرد:امسال پنجاهمین سالگرد المپیک ویژه است  که ویژه کسانی که دارای اختلالات ذهنی می باشند  سعی شده از طریق ورزش این بچه ها با خانواده ها وارد میدان شوند.

رئیس المپیک ویژه ایران یادآور شد: در این المپیک تنها ابعاد ورزشی در نظر گرفته نمی‌شود و اقدامات درمانی و مشاوره‌ای نیز مورد توجه قرار دارد.

وی گفت: تلاش کردیم در هئیت امنا افراد متخصص حضور داشته باشند تا المپیک ویژه که در ٢٧۵ کشور دنیا برگزار می‌شود در ایران نیز برگزار شود.

دادخواه یادآور شد:‌ ١۴ استان در کشور عضو المپیک ویژه هستند و ٨� � متخصص به عنوان داوطلب ثبت‌نام کردند که تمامی این نام‌نویسی‌ها در سایت المپیک ویژه انجام می‌شود.

رئیس المپیک ویژه ایران توانمندسازی جزو اهداف برگزاری این بازی‌هاست، افزود:  بیست و چهارمین همایش المپیک ویژه به میزبانی مرکز بهکوش در استان گلستان از ١٩ تا ٢١ اردیبهشت‌ماه برگزار خواهدشد.

وی یادآور شد:‌ ۶� � نفر در این المپیک حضور می‌یابند و ورزشکاران در سه رشته رسمی المپیک دو و میدانی،‌ بوچی و فوتبال پنج نفره با هم رقابت می‌کنند.

دادخواه افزود:‌ متخصصان ما در این بازی‌ها با خانواده‌ها گفت‌وگو می‌کنند و رابطه ورزش درمانی کودکان اختلال ذهنی را آموزش می‌دهند.

وی تاکید کرد:‌ این کودکان از دو جهت معاینه جسمی می‌شوند و نتایج آن به مراکز اعلام می‌شود.

دادخواه گفت: دوره قبل المپیک ویژه در دزفول و بیست و پنجمین دوره بازی‌های المپیک ویژه در خراسان رضوی در مشهد مقدس برگزار می‌شود.

رئیس المپیک ویژه کشور با بیان اینکه این المپیک سه‌روزه در نظر گرفته شده،‌ تاکید کرد: برای نخستین بار در بیست و چهارمین دوره المپیک ویژه از کشور گرجستان ‌مهمان داریم و نماینده‌هایی از کشورهای کویت و لبنان در این المپیک حضور می‌یابند.

‌وی مشارکت در جامعه، تغییر نگاه جامعه  و تغییر نگاه ناتوانایی به توانایی و افزایش لذت و شادی به خانواده‌ها از اهداف برگزاری المپیک ویژه برشمرد و گفت: در ٢١ اسفند ماه امسال بازی‌هایی المپیک ویژه جهانی در امارات برگزار می‌شود و ملاک انتخاب افراد بر اساس مربی و خانواده و فعالیت‌های آنها در طول سال و استان مربوطه است.

مریم گیلاسیان، دبیر همایش  در این نشست اظهار داشت: هزینه‌های مالی این همایش سنگین است و بهزیستی همکاری خوبی داشته و در تلاش هستیم که مشارکت خیرین را در این همایش به وجود بیاوریم.

وی تصریح کرد: از بهمن ماه سال گذشته کمیته هماهنگی برای برگزاری المپیک ویژه تشکیل دادیم و برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شد.

دبیر برگزاری این همایش با بیان اینکه امید داریم بتوانیم استانداردها را در برگزاری این المپیک ویژه رعایت کنیم،  یادآور شد: پنج مکان اقامتی برگزاری شرکت کنندگان در این همایش در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه این المپیک ویژه با شعار”لبخند بزن و باور کن” با هدف باور بر توانمند بودن این افراد انتخاب شده است، افزود :‌ در روز ١٩ اردیبهشت ماه ساعت ٩ صبح آیین افتتاحیه بیست و چهارمین المپیک ویژه در سالن ۵ هزار نفری امام خمینی‌(ره) برگزار می‌شود.

لینک خبرها:

البرز گلستان    –   http://alborzegolestan.ir/?p=28266

خبرگزاری صدا و سیما     برای دیدن خبر و فیلم کلیک کنید

خبرگزاری مهر    اینجا کلیک کنید

خبرگزاری تسنیم      کلیک کنید

          **برای دیدن عکسها روی آن کلیک کنید

برگزاری بیست و چهارمین همایش بازی های المپیک ویژه ایران در گلستان المپیک ویژه ایران – soiranm.webona.ir همایش بازی های بیست و یکمین همایش شما هم میتوانید در المپیک ویژه ایران نقشی داشته باشید.۲۵۵ معلول در بازی‌های المپیک ویژه گلستان شرکت می کنند … گرگان- رئیس المپیک ویژه ایران گفت: ۲۵۵ معلول کم توان ذهنی در بازی های ویژه المپیک گلستان شرکت می کنند. به گزارش خبرنگار مهر، اصغر دادخواه در نشست خبری بیست و چهارمین ۲۵۵ معلول در بازی های المپیک ویژه گلستان شرکت می کنند … گرگان- رئیس المپیک ویژه ایران گفت: ۲۵۵ معلول کم توان ذهنی در بازی های ویژه المپیک گلستان شرکت می کنند.برگزاری گردهمایی داوطلبان المپیک ویژه ایران / آشنایی … المپیک ویژه ایران. تاریخچه تشکیل در المپیک ویژه; همایش/بازی بیست و چهارمین همایش سایت کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران بیست و چهارمین پس از برگزاری چند مرحله افتخار آفرینان طلایی ایران در بازی های المپیک ۲۵۵ معلول در بازی‌های المپیک ویژه گلستان شرکت می کنند به گزارش خبرنگار مهر، اصغر دادخواه در نشست خبری بیست و چهارمین همایش بازی‌های المپیک ویژه معلولان که در گلستان برگزار می شود، اظهار کرد: در بازی‌های امسال ۲۵۵ معلول کم توان ذهنی به همراه ۸۸ ایرنا – گلستان المپیک ویژه معلولان ایران در گلستان بیست و چهارمین دوره رقابت های المپیک ویژه ایراناطلاع رسانی همایش ها ، سمینارها ، کنفرانس ها و کنگره های ایران برگزاری ۱۵۰۰ همایش موفق ! (نرم افزاری به گستره ایران ، حاضر در تمامی استان های کشور) نرم افزار همایش نگار : نرم افزار آنلاین مدیریت و داوری همایشالمپیک ویژه معلولان ایران در گلستان برگزار می شود | ایرنا … المپیک ویژه معلولان ایران در گلستان برگزار می شود. ایرنا – مدیرکل بهزیستی گلستان گفت: بیست و چهارمین دوره رقابت های المپیک ویژه ایران با حضور ۵۵۰ نفر از معلولان به میزبانی این استان در رشته های المپیک ویژه معلولان ایران در گلستان برگزار می شود گرگان – ایرنا – مدیرکل بهزیستی گلستان گفت: بیست و چهارمین دوره رقابت های المپیک ویژه ایران با حضور ۵۵۰ نفر از معلولان به میزبانی این استان در رشته های دو ومیدانی، فوتبال و بوچیا برگزار می شود.

فهرست