فعالیت نمایندگی های استان های سمنان، گیلان، گلستان و البرز در هفته بهزیستی

در هفته بهزیستی (۲۴-۳۰ تیر ۹۶) مراکز نمایندگی المپیک ویژه ایران با برگزاری / شرکت در همایش ها و بازی ها توانمندی قهرمانان المپیک ویژه را به نمایش گذاشتند.

استان سمنان – مرکز توانبخشی توان یابان دامغان

در تاریخ ۲۷ تیر ۹۶ هم زمان با هفته بهزیستی، اولین همایش بازی های استانی (استان سمنان) در رشته های دو و میدانی، بوچی و بدمینتون، ذر شهر دامغان برگزار می شود.

استان گیلان – کانون سندرم داون استان گیلان

کاروان فوتسال سندرم داون المپیک ویژه گیلان در روز جمعه ۲۳ تیر ۹۶ در بازی های فوتسال چند جانبه در قزوین شرکت کرد.

جشنواره فوتسال نازنین های سندرم داون ایران با حضور تیم های سیرجان ، قزوین و دو تیم فوستال سندرم داون گیلان به نمایندگی از المپیک ویژه ایران از شهرهای رشت و منتخب شهرهای شرق گیلان از لاهیجان در سالن شهید بابایی قزوین در روز جمعه ۲۳ تیرماه برگزار شد .

این مسابقات بر اساس قوانین تنظیمی و مصوب در کمیته فنی المپیک ویژه ایران برای برگزاری نخستین دوره ی این بازیها که قرار بود در روز ۱۳ اسفندماه ۹۵ در شهر لاهیجان برگزار شود ( که متاسفانه با کارشکنی برخی افراد معلوم الحال مدعی حقوقی این افراد به صورت ناجوانمردانه ائی لغو شده بود،) مصوب شده بود برگزار شد .

در این جشواره هر تیم دو بازی انجام داد . بازی اول بین تیم های قزوین و لاهیجان – بازی دوم بین تیم های رشت و سیرجان – بازی سوم بین تیم های رشت و قزوین – و بازی چهارم بین تیم های لاهیجان و سیرجان انجام گردید .
براساس توافق های بعمل آمده قبل بازیها ، در این جشنواره برد و باخت اهمیت نداشته و هدف انجام ورزش گروهی این عزیزان و خوشحالی دل مهربانشان بود که به نهایت ظرافت و دقت انجام شد. همه ی تیم های این دوره قهرمان بوده و تعداد گل های زده و خورده در هیچ کجا ثبت نگردید.

کانون سندرم داون گیلان به نمایندگی از المپیک ویژه ایران ، مراتب تقدیر و تشکر خود از میزبان این جشنواره انجمن حمایت از معلولان ذهنی قزوین را اعلام میدارد.

 

 

استان گلستان – مرکز توانبخشی بهکوش گرگان

برگزاری مسابقات بسکتبال به مناسبت هفته بهزیستی
این مسابقه صبح پنجشنبه ۹۶/۴/۲۲، بین تیم بسکتبال المپیک ویژه مرکز بهکوش و تیپ ۲۳۰شهید متاجی گرگان ،در سالن امام خمینی (ره) ورزشگاه ازادی گرگان با حضور ۱۰ تن از مددجویان رشته بسکتبال المپیک ویژه مرکز بهکوش برگزار شد.
این برنامه با حضور مدیر کل کارو امور اجتماعی استان گلستان اقای مهندس چراغعلی ،معاونت بهزیستی استان گلستان اقای میرفندرسکی ، روابط عمومی سازمان بهزیستی استان گلستان خانم ابطحی و اقای تازیکه ، مسئول محترم بهزیستی شهرستان اقای امیاری ،ریاست محترم سازمان فرهنگی ورزشی اقای خسروی ، ،مسئول تربیت بدنی سازمان فرهنگی ورزشی اقای نودهی ،ریاست محترم تیپ ۲۳۰ شهید متاجی اقای ریواده ،جناب سرهنگ اثنی عشری و جمعی از مددجویان به همراه خانواده محترم مددجویان ، مربیان و تیم همیاران مرکز بهکوش برگزار شد.
در انتها پس از بیان توضیحاتی کامل درمورد المپیک ویژه و اهداف آن ، هدایای ازطرف سازمان بهزیستی استان گلستان و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان به مددجویان مرکز توسط مسئولان محترم این سازمانها تقدیم شد.

استان البرز – انجمن بهشتیان زمینی آریا

مسابقات استانی بدمینتون ورزشکاران انجمن بهشتیان زمینی آریا که به دعوت هیئت بدمینتون کرج به مناسبت هفته بهزیستی برگزار گردید

 

فهرست