چهاردهمین همایش سراسری المپیک ویژه ایران برگزار شد + تصاویر

چهاردهمین همایش فرهنگی – ورزشی المپیک ویژه ایران، روز پنجشنبه- ۱۳ اسفندماه، همزمان با روز جهانی سندرم داون ، با حضور ۲۰۰ ورزشکار و حدود یک صد تن از مربیان و نیروهای داوطلب، در سالن ورزشی الزهرا(س) و زمین چمن شهرداری منطقه دو تهران  به میزبانی کانون سندرم داون ایران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی المپیک ویژه ایران ، در این همایش فرهنگی – ورزشی که به میزبانی کانون سندرم داون تهران و با حمایت المپیک ویژه ایران برگزار شد، شرکت کنندگان در سه رشته ورزشی ” بوچی – دو و میدانی – وزنه برداری ” به رقابت پرداختند.
ورزشکاران شرکت کننده در این همایش ، اعضای تشکل ها و انجمن های حمایتی استانهای گیلان ، مازندران ، گلستان ، سمنان ، تهران ، شهریارو کرج هستند.

photo_2016-03-06_00-21-10
این تشکل ها و انجمن های حمایتی شامل ” کانون های سندرم داون ایران،  کانون های سندرم داون گیلان ، انجمن های خورشید تهران ، سها تهران ، اوتیسم تهران ، بهکوش استان گلستان ، فرامهر ساری مازندران ، بهشتیان زمینی آریا کرج ، توان یابان دامغان ، آهسته گامان تهران و مراکز نمونه شهریارو مرکز الزهرا(س) دامغان ” می باشد.
” المپیک ویژه ” ، در قالب برنامه های ورزشی و غیرورزشی ، در جهت ارتقای سطح سلامت جسمی و روانی افراد با اختلالات هوشی و ذهنی ، مهارت آموزی و مشارکت آنان در جامعه فعالیت می کند.
المپیک ویژه در ۱۹۷ کشور دنیا و با ۲۲۱ برنامه ، تلاش می کند تا بیش از چهار و نیم تا پنج میلیون از افراد جهان با اختلالات هوشی و ذهنی (ID ) ، سندرم داون ، بیش فعالی و اوتیستیک که دارای IQ زیر ۷۵ هستند، بتوانند حضور فعالی در جامعه داشته باشند و جامعه نیز به توانایی این افراد توجه کند.
” المپیک ویژه ایران ” نیز دارای هفت هزار و ۲۵۰ عضو کم توان ذهنی (ID) در سنین هشت سال به بالا، از سراسر کشور است که در قالب برنامه های ورزشی و فرهنگی – اجتماعی ، برای توانبخشی جسمی و روانی آنان ، فعالیت می کند.

*عکس ها توسط سرکار خانم شهرزاد صحت تهیه شده است که بدینوسیله از ایشان تشکر و قدردانی می شود.

برای دیدن عکس های همایش کلیک کنید. (در حال تکمیل)

فهرست